З початку року Укрзалізниця капітально відремонтувала 20 інженерних споруд

Залізничні новини Переглядів: 18.12.2020, 17:11

У січні – листопаді 2020 року Укрзалізниця капітально відремонтувала 15 штучних споруд та 5 об’єктів земляного полотна, які перебували у дефектному стані та потребували оновлення, передусім, для створення безпечних умов руху поїздів. Загалом на ці потреби компанія направила понад 130 млн грн.

 

Серед відремонтованих інженерних споруд – пішохідні та залізничні мости, автодорожні шляхопроводи. Під час ремонтних робіт на цих об’єктах залізничники, зокрема, замінюють новими дефектні прогонові споруди та залізобетонні мостові шпали, вкладають безбаластне мостове полотно, водовідвідні споруди, підпірні стінки та контрбанкети для зміцнення земляного полотна.

Так, Придніпровська залізниця у цьому року капітально відремонтувала міст на 202 км перегону Нижньодніпровськ Вузол – Ігрень. Ця споруда через корозію елементів металевої прогонової споруди та дефектність мостового бруса впродовж багатьох років перебувала у дефектному стані.

На Донецькій залізниці капітально відремонтовано автодорожній шляхопровід на 26 км дільниці Дубове – Красноармійськ. Тут будівельники виконали асфальтування проїжджої частини, ремонт перильної огорожі.

Великий обсяг ремонтних робіт проведено на Львівській залізниці. Так, здійснено капітальний ремонт мосту на 84 км дільниці Івано-Франківськ – Ходорів. Також завершується реконструкція мосту на 127 км дільниці Королево – Солотвино, яку було розпочато у серпні цього року. Ця споруда тривалий час перебувала у дефектному стані через корозію елементів металевих прогонових споруд, тож рух поїздів на мосту здійснювався з обмеженою швидкістю 15 км/год. Після закінчення реконструкції мосту поїзди курсуватимуть зі встановленими швидкостями.

На Південно-Західній залізниці капітально відремонтовано пішохідний міст на ст. Вишневе, тут замінено три залізобетонні прогонові споруди, заасфальтовано прохожу частину та влаштовано освітлення на споруді.

З початку року також виконано поточний ремонт низки інженерних споруд залізничної інфраструктури на суму понад 100 млн грн.

У наступному році Укрзалізниця продовжить оновлення інфраструктури. На ремонт інженерних споруд, зокрема, передбачається направити понад 280 млн грн. Окрім виконання поточних ремонтів штучних споруд та об’єктів земляного полотна, заплановано капітально відремонтувати 53 інженерні споруди.

Раніше повідомлялося про  завершення ремонту пішохідного мосту через головні колії станції Київ-Пасажирський.

Нагадаємо, у 2021 році Укрзалізниця планує втричі збільшити капітальні вкладення у ремонт, модернізацію та будівництво інфраструктури.