Розвиток транспортного коридору «Балтійське-Чорне море» значно покращить транзитний потенціал України, — Едвін Берзиньш

Залізничні новини Переглядів: 21.12.2020, 14:50

Транзитні вантажні залізничні перевезення територією України мають потенціал значного росту завдяки розбудові транспортно-логістичного коридору «Балтійське-Чорне море» від порту Гданська до «портів Великої Одеси»: Одеського, Чорноморського та Південного.


Таку думку висловив виконавчий директор філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця» Едвін Берзиньш за підсумками першого засідання українсько-польської робочої групи з питань розвитку вказаного транспортно-логістичного коридору, що відбулось 17 грудня в Гданську.

За його словами, налагодження сталої роботи цього транспортного коридору дозволить скоротити час доставки вантажів від порту Гданська до Одеси до 4-5 днів. А це стане перевагою саме для залізничних перевезень територією України.

«Скорочення терміну доставки вантажів — одне з основних завдань при розбудові будь якого логістичного ланцюжка, адже час — це гроші. Укрзалізниця, як головний вантажоперевізник України, також зацікавлена в налагодженні швидкої доставки та задоволення потреб клієнтів як всередині країни, так і за її межами», — наголосив Едвін Берзиньш.

За підсумками засідання учасники робочої групи домовились ретельно проаналізувати всі інфраструктурні, логістичні та фінансові можливості розбудови транспортно-логістичного коридору.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розширює географію міжнародних контейнерних перевезень та веде переговори щодо підписання низки договорів про контейнерні перевезення. Також наприкінці листопада Укрзалізниця та DHL Global Forwarding домовились розвивати контейнерні залізничні перевезення Китай — Європа та планують запроваджувати нові міжнародні маршрути.