За 11 місяців 2020 року Донецька залізниця отримала лише 25,1% компенсацій за перевезення пільговиків

Залізничні новини Переглядів: 22.12.2020, 15:35

Упродовж 11 місяців цього року Донецька залізниця отримала лише 25,1% від суми, що підлягає компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій приміським залізничним транспортом. Загалом за січень-листопад регіональна філія «Донецька залізниця» надала послуг з перевезення пасажирів пільгових категорій на суму понад 10,4 млн грн, а компенсовано місцевою владою лише 2,6 млн грн.


Антилідерами відшкодування витрат Донецької залізниці за перевезення приміським транспортом пасажирів пільгових категорій стали такі міста: Бахмут (компенсовано 16,2% від суми наданих послуг — 1533,7 тис. грн), Краматорськ (компенсовано 8,5% від суми 1172,2 тис. грн), Костянтинівка (компенсовано 15,3% від суми наданих послуг — 562,5 тис. грн.), Покровськ (компенсовано 8,5% від суми наданих послуг — 284,3 тис. грн), Слов’янський район (компенсовано 10% від суми наданих послуг — 63,5 тис. грн), смт Близнюки Харківської області (компенсовано 5,5% від суми наданих послуг — 549,6 тис. грн).

Окремо слід зазначити, що в бюджеті міста Маріуполь починаючи з 2016 року взагалі не передбачаються кошти на компенсацію витрат залізниці за перевезення пільговиків залізничним транспортом приміського сполучення, а Слов’янська РДА не відшкодовує витрати за пільгові приміські перевезення пенсіонерів, хоча ця категорія населення масово користується послугами залізниці.

Натомість деякі міські та районні адміністрації, розуміючи соціально-економічну важливість приміських залізничних перевезень для розвитку регіону, намагаються компенсувати витрати залізниці. Серед найбільш сумлінних платників можна відзначити ВЦА м. Торецьк, м. Волноваха, Покровський район Донецької області та міста Рубіжне, Лисичанськ, Троїцьк Луганської області, які відшкодовують витрати за послуги з перевезення пільгових категорій громадян у повному обсязі.

Донецька залізниця згідно з чинним законодавством України здійснює перевезення 12 пільгових категорій населення, компенсація за які повинна здійснюватися органами місцевого самоврядування. Послугами Донецької залізниці за 11 місяців поточного року скористались понад 665,5 тис. таких пасажирів або 33% від загальної кількості, за які недоотримано компенсаційних виплат 7,8 млн грн. Це кошти, які Донецька залізниця могла б спрямували на ремонт рухомого складу, підвищення рівня комфорту. При цьому Донецька залізниця була і залишається справним платником податків і надійним та безвідмовним партнером у наданні транспортних послуг для всіх категорій громадян за заниженими соціально-орієнтованими тарифами.