Від виділення пасажирського напрямку виграють пасажири, — Укрзалізниця

Залізничні новини Переглядів: 24.12.2020, 16:46

Від трансформації Укрзалізниці та виділення окремих бізнес-вертикалей насамперед виграють пасажири. Адже з’явиться дієвий механізм залучати фінанси в оновлення рухомого складу та поліпшення сервісу. Про це повідомив в. о. члена правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський під час прес-конференції.

 

Він додав, що при виділенні пасажирської вертикалі Укрзалізниця зможе проводити тендери серед громад на організацію соціальних перевезень: «Ми виступаємо за укладання публічних договорів на перевезення з місцевими владами. Тим більше що витрати громад будуть незначні — часто менше земельного податку, який сплачує Укрзалізниця громаді. Натомість будуть чітко визначені кількість приміських поїздів, графіки їх руху та якість рухомого складу».

Олександр Перцовський зазначив, що створення Вокзальної компанії дозволить також збільшити прибутки вокзалів, зокрема від удосконалення управління, збільшення надходжень від оренди приміщень: «Ми вже перевели до складу Вокзальної компанії 108 великих вокзалів, на черзі — дрібніші. Вже зараз бачимо, що ефективно в оренду здаються лише 2 тис. кв. м з 50 тис. м можливих. Додаткові кошти будемо інвестувати в ремонти вокзалів, насамперед таких проблемних, як у Миколаєві та інших, створення безперешкодного простору для людей з інвалідністю тощо».

Загалом в Укрзалізниці планують ліквідувати крос-субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних, створити єдину ІТ-систему приміських перевезень, запроваджувати системи лояльності, побороти безквитковий проїзд та інше.

Нагадаємо, що Укрзалізниця врахує побажання пасажирів при замовленні нових вагонів.