У 2020 році кількість незаконних втручань у роботу залізниці зменшилася майже на 42%

Залізничні новини Переглядів: 20.01.2021, 16:46

У 2020 році залізничники зафіксували майже на 42% менше випадків незаконного втручання в роботу регіональних філій та філій АТ «Укрзалізниця» — 338 випадків проти 579 у 2019 році. Працівники Укрзалізниці дедалі ефективніше протидіють зазіханням сторонніх осіб на майно компанії та скоєнню ними правопорушень, що загрожують безпеці руху поїздів.

 

Найбільше таких випадків у минулому році сталося на Придніпровській залізниці – 93, а найменше на Львівській залізниці – 18.

Серед зафіксованих правопорушень, зокрема, 78 повідомлень про встановлення вибухових пристроїв на вокзалах, у рухомому складі та інших об’єктах. Жоден випадок не підтвердився. Також було зафіксовано 111 крадіжок та випадків розукомплектування рухомого складу та пристроїв споруд, 48 випадків накладання на колію сторонніх предметів, 31 випадок перекриття руху поїздів сторонніми особами, 5 випадків кидання сторонніх предметів у рухомий склад, при цьому було затримано 635 поїздів, а 6 випадків незаконних втручань призвели до транспортних подій.

До правоохоронних органів залізничники передали понад 150 матеріалів, за якими порушено 10 карних справ.

Ці та інші прояви вандалізму на станціях та інших об’єктах залізничного транспорту призводять до значних матеріальних збитків та збоїв у роботі регіональних філій АТ «Укрзалізниця», що загрожують життю пасажирів і працівників залізничного транспорту.

Укрзалізниця нагадує, що незаконне втручання в роботу залізничного транспорту може призвести до виникнення аварійних ситуацій, а посягання на вантажі та матеріальні цінності залізниці карається згідно з чинним законодавством України.

Найбільш резонансний випадок незаконного втручання у минулому році стався 28 жовтня  на регіональній філії «Придніпровська залізниця», де через розкрадання верхньої будови колії на перегоні Кривий Ріг – Кривий Ріг-Західний допущено сходження з рейок 14 вантажних вагонів та завдано збитків на суму 8,781 млн грн.

Як повідомлялося раніше, через розкрадання елементів верхньої будови колії сторонніми особами лише у грудні 2020 році регіональна філія «Південно-Західна залізниця» зазнала збитків майже на 340 тис. грн.