У 2020 році кількість ДТП на коліях та залізничних переїздах зменшилася на 11 випадків

Залізничні новини Переглядів: 21.01.2021, 09:14

У 2020 році на залізничних переїздах і коліях поза переїздами сталося 59 дорожньо-транспортних пригод. Це на 11 випадків менше, ніж у 2019 році.

 

Зокрема, впродовж минулого року сталося 50 випадків ДТП на залізничних переїздах і 9 – на коліях поза переїздами. Ці аварії забрали життя 8 людей, ще 31 особу було травмовано. У порівнянні з 2019 роком кількість загиблих зменшилася на 7 осіб, водночас травмувалося на 6 осіб більше.

В Укрзалізниці наголошують, що ДТП на перехрестях колій із автошляхами стаються з вини водіїв автотранспорту, які порушують правила дорожнього руху. Своїми діями вони ставлять під загрозу власне життя, а також життя і здоров’я інших людей. Тож залізничники вкотре закликають водіїв неухильно дотримуватися правил дорожнього руху на залізничних переїздах, що є зонами підвищеної уваги.

Окрім цього, залізничники постійно фіксують випадки травмування громадян, у тому числі смертельні, через недотримання ними правил перебування на залізниці, перехід колій у невстановлених місцях або у нетверезому вигляді, а також через необачність.

Такі випадки, на жаль, мали місце вже з початку цього року. Так, 14 січня на ст. Одеса – Застава І машиніст вантажного поїзда, який рухався зі швидкістю 20 км/год, застосував екстрене гальмування, щоб попередити наїзд на чоловіка, який лежав на колії. Через незначну відстань наїзд попередити не вдалося та чоловіка було травмовано. Потерпілого було госпіталізовано каретою швидкої допомоги до обласної лікарні.

Також вночі 16 січня на ст. Синельникове на Дніпропетровщині було травмовано чоловіка, який переходив колію пішохідним переходом перед вантажним поїздом, який рухався зі швидкістю 22 км/год. Машиніст застосував екстрене гальмування, проте травмування громадянина уникнути не вдалося, він отримав травму голови. Після надання потерпілому медичної допомоги він відмовився від госпіталізації.

Залізничники просять громадян бути обачними і обережними на об’єктах залізниці, пам’ятати про правила безпеки на залізничному транспорті та неухильно їх дотримуватися.

Упродовж 2020 року залізничники провели комплекс заходів із оновлення колійної інфраструктури. Зокрема, для забезпечення безпеки руху поїздів та утримання інфраструктури із встановленими швидкостями руху працівники Укрзалізниці відремонтували понад 1,3 тис. км колій та оновили більше 1,2 тис. комплектів стрілочних переводів.