Укрзалізниця та EBA закликають парламент пришвидшити прийняття законопроєкту «Про залізничний транспорт України»

Залізничні новини Переглядів: 27.01.2021, 11:56

Укрзалізниця закликає Верховну Раду України найближчим часом розглянути законопроєкт «Про залізничний транспорт України» та вітає ініціативу Європейської Бізнес Асоціації щодо пришвидшення цього питання.


Експерти ЕВА наголошують, що вже багато років ринок залізничних перевезень потребує реформування. Зміни необхідні для підвищення якості залізничних перевезень, забезпечення фінансування залізничного транспорту та запровадження повноцінного доступу до залізничної інфраструктури приватних перевізників. До того ж це частина зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, які передбачають імплементацію низки нормативно-правових актів ЄС, що регулюють галузь залізничного транспорту.

Крім того, про важливість прийняття цього закону зазначав Європейський союз у своєму щорічному звіті про реалізацію Угоди про асоціацію.

Підкреслимо, що Укрзалізниця вже зробила перші важливі кроки на шляху успішної трансформації компанії. Зокрема, йде процес анбандлінгу компанії, на першому етапі якого вже утворено філії «УЗ Карго» та «УЗ Інфра». Також одним із важливих досягнень нової команди менеджерів з урядом та парламентарями є включення до держбюджету на 2021 рік витрат на новий пасажирський рухомий склад та розвиток інфраструктури.

Прийняття нової редакції Закону «Про залізничний транспорт України» дозволить запровадити європейські принципи управління сектором залізничного транспорту, що не тільки позитивно відобразиться на якості перевезень для наших пасажирів та вантажовідправників, але і наблизить Україну до членства в ЄС.

Наразі зазначений законопроєкт знаходиться на опрацюванні в парламентському комітеті з питань транспорту та інфраструктури.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розробила бізнес-стратегію, завдяки якій компанія у 2021 році отримає прибуток та продовжить реформу галузі.