Правоохоронні органи направили до суду обвинувальні акти відносно 17 осіб, причетних до розкрадання пального у підрозділах Укрзалізниці

Залізничні новини Переглядів: 29.01.2021, 15:15

Офіс з безпеки Укрзалізниці в 2020 році провів 13 перевірок структурних підрозділів компанії з питань збереження пально-мастильних матеріалів. У результаті перевірок виявлено низку порушень, за якими правоохоронними органами складено та направлено до суду обвинувальні акти відносно 17 осіб.

 

Так, непоодинокі порушення в зберіганні та видачі пального виявлені в локомотивному депо Одеса-Сортувальна Одеської залізниці. Серед них – випадки заправки дизельним пальним локомотивів, які на той час знаходилися на іншій станції або в неробочому парку. Лише за один місяць у цьому підрозділі видали понад 77,6 тис. л дизельного пального, не оформивши належним чином документи.

Також на паливній базі ст. Одеса – Сортувальна виявлені випадки видачі без документального підтвердження понад 37 тис. л пального та вивезення з бази майже 15,7 тис. л дизпального стороннім автотранспортом за незареєстрованими транспортними накладними. Загалом у цьому підрозділі видали, не підтвердивши документами, 191,6 тис. л  дизельного пального на суму понад 3,5 млн грн.

Окрім цього, співробітники Офісу з безпеки Укрзалізниці у взаємодії з правоохоронцями встановили факти протиправної діяльності організованої групи у складі 6 працівників локомотивного депо Знам’янка Одеської залізниці, пов’язаної з розкраданням та привласненням пально-мастильних матеріалів в особливо великих розмірах. Сума завданих Укрзалізниці збитків наразі встановлюється у рамках службової перевірки.

Аналогічна службова перевірка проводиться в моторвагонному депо Тернопіль, де виявлено надлишки пально-мастильних матеріалів на загальну суму понад 1,5 млн грн.

Для запобігання таким випадкам крадіжок та протиправного заволодіння пально-мастильними матеріалами Офіс з безпеки Укрзалізниці ініціював проведення наради з Національною поліцією та розробку порядку взаємодії під час спільних перевірок підрозділів локомотивного господарства компанії.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця у 2020 році зекономила майже 1 млрд грн завдяки вдалим аукціонам із закупівлі пального.