Укрзалізниця з початку року реалізувала послуги 1,345 млн вагоновідправлень вантажів за конкурентними цінами

Залізничні новини Переглядів: 3.02.2021, 16:50

Укрзалізниця в ході низки аукціонів на майданчику «Прозорро.Продажі» з початку 2021 року реалізувала послуги на використання вантажних вагонів власного парку за конкурентними ринковими цінами. Було реалізовано 1,345 млн вагоновідправлень за добовою ціною 480 грн за вагон.


Як наголошують у новоствореній бізнес-одиниці Укрзалізниці UZ-Cargo, з метою збільшення замовлень на вантажні перевезення вказані аукціони проводяться щодня на принципах відкритості й прозорості.

Фактична ставка за використання вагона залежить від відсотка утилізації власного парку. Крім того, вартість переглядається щомісяця з можливістю її збільшення або зменшення на 100 грн. Вартість кожного типу вагона або платформи визначає його сфера використання, що також відображає відсоткову частку на ринку.

Укрзалізниця розраховує, що це дозволить UZ-Cargo стати основним вантажоперевізником на відстані більше 300 км по Україні, а загалом Укрзалізниця планує збільшити свою частку на ринку залізничних вантажоперевезень до 40% вже у 2021 році.

Нагадаємо, що новостворена філія «UZ-Cargo» з метою посилення позицій компанії в сфері вантажоперевезень розробила план встановлення ринкових цін на використання вантажних вагонів.

Головна мета «UZ-Cargo» — забезпечити прозорість фінансових потоків, підвищити якість управління кожним видом діяльності та підготуватися до появи приватних конкурентів на ринку залізничних перевезень.