Укрзалізниця у 2020 році сплатила до місцевих бюджетів понад 3,7 млрд грн земельного податку, а за останні два роки – 7,5 млрд грн

Залізничні новини Переглядів: 3.02.2021, 16:50

За попередніми даними корпоративної управлінської звітності Укрзалізниця за 2020 рік сплатила до місцевих бюджетів понад 8,5 млрд грн податків та зборів, із яких 3,7  млрд грн – земельний податок.

 

Нагадаємо, що податок на землі під коліями Укрзалізниця сплачує другий рік поспіль, відповідно до запроваджених із 1 січня 2019 року змін до Податкового кодексу та деяких інших нормативних актив, які, зокрема, позбавили Укрзалізницю пільги зі сплати земельного податку. Тож вже у 2019 році компанія сплатила понад 3,8 млрд грн земельного податку.

В Укрзалізниці зазначають, що це значні кошти, які можна було б інвестувати в оновлення критично застарілих пасажирських вагонів та поліпшення сервісу для клієнтів. Щорічна сплата земельного податку є великим фінансовим навантаженням, що суттєво обмежує ресурс компанії.

Тож Укрзалізниця продовжить відстоювати свою позицію в міністерствах та відомствах щодо необхідності скасувати для компанії сплату податку на землю під коліями.

Загальна площа земельних ділянок залізничного транспорту складає понад 209 тис. га, при цьому 94% земель залізниці складають смуги відведення під коліями.

Нагадаємо, Укрзалізниця є одним із найбільших платників податків у країні. За очікуваними даними, за підсумками 2020 року загальна сума податкових платежів  Укрзалізниці до державного та місцевих бюджетів становитиме понад 25,1 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця у 2020 році отримала від місцевих органів влади лише 28 % компенсацій за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні.