Робимо все, щоб залізниця була найбезпечнішим видом транспорту в ці буремні часи, — Олександр Перцовський

Залізничні новини Переглядів: 4.02.2021, 14:14

Укрзалізниця повністю адаптувалася до роботи під час карантинних обмежень та робить усе, щоб пасажирські перевезення були комфортними та безпечними в період пандемії. Про це в інтерв’ю радіо «НВ» повідомив в.о. члена правління АТ «Укрзалізниця», директор філії «Пасажирська компанія» Олександр Перцовський.

 

Зокрема, як розповів Олександр Перцовський, для захисту персоналу від небезпечної інфекції компанія закуповує великими партіями одноразові маски та антисептики й наразі також розглядає можливість придбання брендованих багаторазових масок. Для безпеки перевезень діють посилені алгоритми прибирання та дезінфекції вагонів до та після рейсу, вживаються додаткові заходи для дотримання соціальної дистанції між пасажирами, зокрема у швидкісних поїздах.

Водночас, за словами керівника «Пасажирської компанії», наразі залізничники мають більш складне завдання – переконати пасажирів дотримуватися карантинних вимог та маскового режиму. «На відміну від авіації, наш персонал не має права накладати бодай штраф за невиконання цих вимог, тому ми зараз спробуємо це також змінити. Наші стюарди та провідники наполегливо просять пасажирів дотримувалися цих правил, адже, на жаль, не всі їх сприймають», — розповів Олександр Перцовський.

Він також додав, що для дотримання соціальної дистанції, зокрема у поїздах Інтерсіті+, залізничники пропонують пасажирам пересаджуватися на вільні місця в разі їх наявності. «Ми зробили додаткову 15-відсоткову знижку на Інтерсіті+ першого класу, щоб люди могли їхати з більшою дистанцією, пересаджувалися з другого класу в перший. З нашого боку ми робимо все можливе, щоб залізниця була найбезпечнішим видом транспорту навіть у ці буремні часи», — прокоментував Олександр Перцовський.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця у 2020 році придбала для залізничників майже 2 млн медичних масок та респіраторів. Для обробки пасажирських вагонів було придбано понад 50 тис. літрів антисептиків та засобів для дезінфекції. З метою проведення температурного скринінгу пасажирів компанія закупила 2 тис. медичних електронних інфрачервоних термометрів. На всі ці заходи захисту від COVID-19 Укрзалізниця спрямувала 27 млн грн.