У 2020 році Укрзалізниця перевезла студентів на 114 млн грн, з яких компенсовано лише 15,8%

Залізничні новини Переглядів: 5.02.2021, 10:48

Упродовж минулого року Укрзалізниця перевезла понад 3,7 млн студентів у далекому сполученні на суму понад 114 млн грн. Компенсації Міністерства освіти і науки України склали лише 18 млн грн — це 15,8% від необхідного.


За минулий рік Укрзалізниця недоотримала від Міністерства освіти і науки України за перевезення студентів понад 96 млн грн, у 2019 році — 239 млн грн, коли було надано послуг на 257 млн грн, а компенсовано лише 18 млн грн. Причому в бюджеті Міністерства на 2021 рік також закладено лише 18 млн грн.

«Більше 1 млрд грн Міністерство освіти і науки України заборгувало Укрзалізниці за перевезення студентів за останні кілька років. Така ситуація склалася через те, що щорічно в бюджеті Міністерства закладаються витрати на рівні 18 млн грн, а не реальні суми, які витрачає перевізник», — прокоментував в.о. члена правління АТ «Укрзалізниця», директор філії «Пасажирська компанія» Олександр Перцовський під час інтерв’ю «Суспільній студії» телеканалу UA:Перший.

За словами Олександра Перцовського, усі повинні усвідомлювати, що недоотримання компенсацій за пільгові перевезення — це кошти, які компанія не вклала в розвиток пасажирських перевезень, придбання нового рухомого складу, поліпшення сервісу: «Сподіваємося, що нас нарешті почують, і міністерства, відомства та місцеві влади почнуть планувати реальні витрати за перевезення, щоб надати можливість Укрзалізниці розвиватися та вдосконалювати рівень сервісу для пасажирів».

Нагадаємо, що Укрзалізниця у 2020 році отримала від місцевих органів влади лише 28% компенсацій за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні.