Укрзалізниця у 2020 році спрямувала понад 1 млрд грн на виплату зарплат працівникам, які перебували у простої

Залізничні новини Переглядів: 12.02.2021, 09:49

Минулого року Укрзалізниця спрямувала понад 1 млрд грн на виплату зарплат своїм працівникам, які перебували у простої. Залізничникам виплачувалися  100% окладів/тарифних ставок.

 

У той час, коли інші компанії через введення локдауну в країні були вимушені звільняти свої працівників, Укрзалізниця близько 40% залізничників перевела в простій та виплачувала їм 100% окладу. Тож залізничники, перебуваючи вдома, продовжували отримувати суттєво більший дохід, ніж передбачений чинним законодавством під час простою. За ст. 113 КЗпП діє гарантія держави стосовно оплати часу простою не з вини працівника з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові окладу. Це мінімальний заробіток, який має отримати працівник у разі простою установи.

Таким чином компанії вдалося зберегти колектив та забезпечити соціальний захист свої працівників.

Крім того, у 2020 році Укрзалізниця перерахувала близько 130 млн грн на підтримку своїх співробітників через профспілки в рамках діючих колективних договорів. Керівництво закликає профспілки переглянути підходи до використання цих коштів у межах статутних цілей та зосередитись на програмах соціально-побутового благополуччя залізничників.

Нагадаємо, у 2020 році Укрзалізниця побудувала для свої співробітників 1775,9 кв. м житла (міста Слов’янськ та Здолбунів), забезпечила власною площею 37 родин. У 2021 році планується продовжувати програму з будівництва житла.