Представники керівництва Укрзалізниці в рамках продовження соціального діалогу провели чергову зустріч з лідерами галузевої профспілки за участю урядовців

Залізничні новини Переглядів: 17.02.2021, 16:00

Відбулася чергова зустріч керівництва Укрзалізниці з представниками Профспілки залізничників і транспортних будівельників України щодо вирішення низки соціальних питань та ініціатив трудового колективу товариства. Зустріч пройшла в будівлі Уряду, біля якої відбувалася мирна акція, організована керівництвом профспілки залізничників і транспортних будівельників України.


Під час зустрічі сторони домовилися діяти спільно, системно та конструктивно в напрямку підвищення ефективності роботи Укрзалізниці та поліпшення соціально-економічних гарантій працівників компанії – відповідно до раніше затвердженої на зустрічі голови Правління Укрзалізниці з профспілковими лідерами дорожньої карти зі стабілізації фінансово-економічної ситуації в компанії.

Зокрема, було досягнуто домовленостей щодо прискорення роботи над проєктом Колективного договору між АТ «Укрзалізниця» та спільним представницьким органом профспілок, а також щодо перегляду розміру добових витрат на відрядження, технічних регламентів і планів, що дасть змогу змінити нормативну чисельність працівників структурних підрозділів товариства.

Окрім цього, керівництво Укрзалізниці підтвердило, що проєктом фінансового плану передбачено фінансування оздоровчої компанії 2021 року, яка розпочнеться з моменту зняття всіх карантинних обмежень в країні. Також йшлося про те, що вже у березні, у разі стабілізації фінансово-економічної ситуації, Укрзалізниця перегляне розміри тарифних ставок посадових окладів працівників.

Зі свого боку представники Профспілки залізничників і транспортних будівельників України взяли на себе зобов’язання повністю підтримувати всі ініціативи керівництва Укрзалізниці, спрямовані на забезпечення більш ефективної роботи залізничної галузі. Зокрема, щодо скасування податку на землю під коліями, забезпечення компенсації Укрзалізниці місцевими органами влади витрат на пільгові пасажирські перевезення та компенсації товариству з Дорожнього фонду 2021 року акцизного податку, сплаченого при закупівлі дизельного пального для локомотивів компанії.

Сторони погодилися, що у такій складній ситуації, в якій наразі перебуває не лише товариство, а й вся країна, дуже складно виконати усі домовленості, передбачені Галузевою угодою та колективними договорами. Водночас представники Уряду повідомили, що найближчим часом розглянуть усі пропозиції галузевої профспілки та нададуть відповідь щодо можливих шляхів вирішення соціальних питань працівників Укрзалізниці.

Як повідомлялося раніше, голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак у ході регулярних зустрічей з лідерами профспілкових організацій підкреслював важливість прозорості інформації щодо освоєння коштів, які відраховуються УЗ первинним профспілковим організаціям, сумісну роботу над підготовкою єдиного колективного договору та ініціативами щодо підвищення ефективності компанії.