Укрзалізниця та бізнес готові спільно працювати над пришвидшенням прийняття нового закону про залізничний транспорт та створення НКРТ

Залізничні новини Переглядів: 17.02.2021, 18:03

Укрзалізниця та представники бізнесу готові спільно докласти максимум зусиль для пришвидшення прийняття українським парламентом нового закону про залізничний транспорт та створення Національної комісії з регулювання у сфері транспорту.


Як повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак у своєму телеграм-каналі, про це зокрема, а також про фінансування залізничної інфраструктури та пасажирських перевезень, в тому числі в рамках державного бюджетування, йшлося під час зустрічі керівництва Укрзалізниці з представниками Американської торговельної палати в Україні, що відбулась 17 лютого.

Він зазначив, що Укрзалізниця вже зробила низку важливих кроків на шляху до анбандлінгу та виділення функціональних бізнес-вертикалей — пасажирської, вантажної, інфраструктурної та виробничої, проте без прийняття вказаного закону цей процес значно ускладнюється.

Сторони також дійшли згоди про взаємну підтримку ініціатив Укрзалізниці щодо введення єдиного логістичного тарифу, посилення безпеки руху поїздів, ліквідації крос-субсидіювання пасажирських перевезень за рахунок вантажних.

Крім цього, представники Американської торговельної палати в Україні підтримали пропозицію Укрзалізниці щодо створення цільового Державного фонду розвитку залізничного транспорту, одним із джерел наповнення якого стала б частина коштів, що сплачуються як акциз на пальне. Таким чином значний обсяг коштів може направлятись виключно на оновлення рухомого складу та модернізацію інфраструктури Укрзалізниці.

Нагадаємо, бізнес підтримав ініціативи Укрзалізниці щодо забезпечення додаткового фінансування залізничної галузі.