Укрзалізниця бере активну участь у розвитку вітчизняного виробництва в межах програми імпортозаміщення та розробки сучасної техніки

Залізничні новини Переглядів: 19.02.2021, 15:30

Укрзалізниця бере активну участь у розвитку вітчизняного виробництва і в межах програми імпортозаміщення, і при розробці сучасної інноваційної техніки для залізничного транспорту.


Так, для вирішення питання заміни комплектуючих виробів, що свого часу вироблялися тільки на підприємствах Російської Федерації та застосовуються на залізничному транспорті України, в Укрзалізниці сформовано та постійно оновлюється перелік продукції, яка потребує освоєння виготовлення на вітчизняних підприємствах.

На сьогодні спільно з вітчизняними виробниками освоєно близько 500 найменувань запасних частин. Наразі зазначений перелік включає в себе 390 позицій, з яких майже 80% складають запчастини для механічних локомотивних швидкостемірів та гальмівне обладнання. Крім того, для можливості участі вітчизняних виробників в освоєнні продукції з імпортозаміщення зазначений перелік було розміщено у вільному доступі на вебсайті Укрзалізниці.

Серед основних груп продукції, які ще залишились у вищезазначеному переліку, слід згадати, зокрема, запасні частини дизельної групи тепловозів, гідропередачі колійних машин, аварійно-відновлювальне обладнання, швидкостеміри, гальмівне обладнання

Також Укрзалізниця опрацьовує пропозицію Федерації роботодавців України щодо проведення модернізації рухомого складу шляхом заміни механічних систем вимірювання швидкості на електронні, що дозволить забезпечити перехідний запас комплектуючих для механічних швидкостемірів, які експлуатуються на тяговому рухомому складі, строк служби яких перевищує строк, призначений заводом виробником.

Крім того, Укрзалізниця не тільки активно співпрацює з вітчизняними виробниками залізничної продукції, а й розвиває власне виробництво. Так, наприклад, ПрАТ «ДТРЗ» освоєно та поставлено на виробництво випуск литих гальмівних колодок майже для всіх типів локомотивів. Наразі опрацьовується можливість виробництва дефіцитних запасних частин для тягового рухомого складу та спеціальної техніки афілійованими підприємствами та виробничими підрозділами компанії.

Також опрацьовується можливість участі в програмі імпортозаміщення підприємств Харківської області згідно зі зверненням Об’єднання промисловців і підприємців Харківської області.

Загалом за участю Укрзалізниці вітчизняні підприємства щорічно проводять процедуру постановки на виробництво біля 50 найменувань продукції залізничного призначення.