Укрзалізниця у 2021 році інвестує понад 14 млрд грн власних коштів у виробництво та інфраструктуру, — Володимир Жмак

Залізничні новини Переглядів: 23.02.2021, 13:00

Укрзалізниця у 2021 році змінює пріоритети та буде інвестувати у виробництво та модернізацію. Компанія планує спрямувати на інфраструктуру близько 4 млрд грн та близько 10 млрд грн в оновлення рухомого складу. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура».


За його словами, зокрема цьогоріч компанія планує повернути на маршрути швидкісні двоповерхові поїзди Skoda, які 4 роки стояли «під парканом», а також модернізувати до 50 секцій приміських поїздів, це 9-10 електричок. «Усі ці роки приміський транспорт був поза фокусом уваги і, порівнюючи з іншими активами Укрзалізниці, є на сьогодні найбільш зношеним — 95% зношеності парку приміських поїздів», — зазначив Володимир Жмак.

Також він нагадав, що цього року вперше за часи незалежності України було виділено близько 4 млрд грн бюджетних коштів на оновлення вагонів та інфраструктури. «Сподіваємося, що ці кошти буде своєчасно надано Укрзалізниці, щоб ми змогли придбати 85 пасажирських поїздів та модернізувати 200 км колій», — зазначив він.

Володимир Жмак також додав, що власні кошти Укрзалізниця в першу чергу планує інвестувати в інфраструктурні ділянки, де існують обмеження швидкості до 20 км на годину.

Нагадаємо, Укрзалізниця бере активну участь у розвитку вітчизняного виробництва в межах програми імпортозаміщення та розробки сучасної техніки.