Укрзалізниця сплатила 311 млн грн земельного податку за січень 2021 року

Залізничні новини Переглядів: 24.02.2021, 15:50

За оперативними даними консолідованої управлінської звітності, за січень 2021 року Укрзалізниця сплатила до місцевих бюджетів 741 млн грн податків та зборів, із яких 311 млн грн – земельний податок.  

 

Нагадаємо, податок на землі під коліями компанія сплачує в повному обсязі з 1 січня 2019 року. Додаткове податкове навантаження на компанію виникло в результаті запроваджених змін у податковому законодавстві, які позбавили Укрзалізницю пільги зі сплати земельного податку.

Щорічна сплата земельного податку є великим фінансовим навантаженням, що суттєво обмежує можливості компанії інвестувати в розвиток галузі, зокрема оновлення пасажирських вагонів. Тож Укрзалізниця неодноразово зверталася до Уряду та народних депутатів щодо скасування оподаткування земель залізничного транспорту, і сьогодні продовжує відстоювати свою позицію в цьому питанні.

Наразі Укрзалізниця чи не єдина залізниця в ЄС, яка сплачує податок на землю під коліями. Також земельний податок в Україні не сплачує жоден інший вид транспорту, крім залізничного.

Нагадаємо, Укрзалізниця у 2020 році сплатила до місцевих бюджетів понад 3,7 млрд грн земельного податку, а за останні два роки – 7,5 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, загалом за січень 2021 року компанія сплатила понад 2 млрд грн податків та зборів.