Володимир Жмак провів всеукраїнський селектор із залізничниками та галузевими профспілковими організаціями

Залізничні новини Переглядів: 26.02.2021, 14:12

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак провів всеукраїнський селектор щодо соціальних питань залізничників. У заході, який також транслювався онлайн, взяли участь кілька тисяч працівників регіональних філій і філій, їх структурних підрозділів та галузевих профспілкових органів різних рівнів, а також представники вільних профспілок.  

 

Володимир Жмак окреслив фінансовий стан компанії, а також конкретні кроки, які дозволять вирішити низку соціальних питань працівників. Зокрема, щодо повернення залізничників до п’ятиденного робочого тижня, підвищення заробітної плати, виплати винагороди за підсумками роботи у 2019 році та інших соціальних виплат, передбачених Галузевою угодою та колективними договорами.

«Ми чітко розуміємо, як будемо рухатися, щоб вивести з кризової ситуації Укрзалізницю. Два звичайних постулати — більше заробляти і менше витрачати — ми реалізуємо на практиці. Цими днями поїхали вже краще, і наша мета — 1 млн тонн на добу. Чекаємо перевезень зернових… Цей рік ми маємо закінчити з прибутком 3,5 млрд грн», — зазначив Володимир Жмак.

Він повідомив, що через збитки в майже 12 млрд грн, які отримала компанія за підсумками роботи у 2020 році, менеджмент був змушений відтермінувати в часі окремі соціальні виплати. Зокрема, матеріальної допомоги на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, при вступі в шлюб, лікування; одноразових заохочень, не пов’язаних з виробничою діяльністю тощо. Водночас після стабілізації фінансової ситуації компанія зможе продовжити соціальні виплати.

Володимир Жмак також повідомив, що менеджмент поступово повертає  залізничників у звичайний п’ятиденний робочий режим. Зокрема, днями його вже відновлено для 1280 працівників залізничних лікарень. «Наразі залишаються працювати в неповному робочому режимі близько 30 тис. працівників. До літа, сподіваюсь, повернемо всіх працівників на п’ятиденку», — зауважив очільник компанії.

Він також розповів, що наразі компанія працює над переглядом тарифної сітки для запровадження нової уніфікованої системи оплати праці в галузі. «На кінець березня прогнозую затвердження нової тарифної сітки, яка передбачає збільшення заробітної плати», — зазначив Володимир Жмак.