Укрзалізниця має намір ліквідувати позакласові вантажі, — Володимир Жмак

Залізничні новини Переглядів: 3.03.2021, 15:55

Укрзалізниця працює над тим, щоб ліквідувати позакласові вантажі. Мова йде про щебінь, пісок, будівельні матеріали. Вже практично досягнуто домовленості з учасниками перевізного процесу з цього питання. Про це повідомив Володимир Жмак під час всеукраїнської селекторної консультації щодо вирішення соціальних питань залізничників 26 лютого 2021 року.

 

«Ведемо діалог, щоб наше рішення не заблокували. Реалізація таких засад дасть змогу отримати додаткові кошти для компанії, які у подальшому зможуть бути спрямовані на поліпшення соціального захисту залізничників», — зазначив Володимир Жмак.

У компанії впевнені, що Укрзалізниця має рухатися в бік лібералізації тарифоутворення у вантажних перевезеннях та позбуватися атавізмів, які існують з радянських часів, коли вантажі розбиваються на класи. Класифікатор визначає, який коефіцієнт додається до тарифу. Логіка такого поділу полягала в тому, що тариф на перевезення вантажів залежав від його вартості, що не є актуальним в умовах ринкової економіки.

Нагадаємо, що Укрзалізниця не планує підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення у 2021 році.