Іван Юрик: Основна задача Укрзалізниці — інвестувати в активи і людей

Залізничні новини Переглядів: 30.03.2021, 14:42

Укрзалізниця має оптимістичніші прогнози розвитку у 2021 році, у порівнянні з 2020 роком з огляду на економічні прогнози та очікуваний ріст ВВП. Про це повідомив виконувач обов’язків голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик у ексклюзивному інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».


«Початок року для нас дійсно видався досить важким. План по доходах не виконаний. Капітальні інвестиції практично не розпочато, закупівельна компанія технічно провалена. Все це нам зараз потрібно швидко виправляти. Але якщо говорити в цілому, цей рік виглядає перспективнішою попереднього. Ми налаштовані більш оптимістично, адже згідно з економічними прогнозами, цього року очікується зростання ВВП», — констатував він.

У той же час, за словами Івана Юрика, залишаються певні ризики, наприклад, поширення карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19. Також негативний вплив на фінансову модель Укрзалізниці має невизначеність щодо врожаю зернових і можливого падіння експорту, очікуваного в цьому році.

Відповідаючи на питання про прибутковість компанії, Іван Юрик зазначив, що для «Укрзалізниці» як природної монополії максимізація прибутку не є самоціллю.

«Так, нам необхідно бути самоокупними і прибутковими, але наша основна задача — інвестувати в активи і людей», — підкреслив він.

Нагадаємо, що Укрзалізниця та профспілки домовилися з 1 червня 2021 року збільшити на 10% тарифні ставки та посадові оклади залізничникам. Крім того, сторони прийшли згоди, що за умови виконання основних дохідних показників, другий етап підвищення заробітних плат відбудеться вже з 1 жовтня цього року.