Уряд затвердив фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік

Залізничні новини Переглядів: 31.03.2021, 14:15

Кабінет Міністрів України затвердив консолідований фінансовий план АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік. Він передбачає загальні доходи компанії – 93 млрд грн та значні інвестиції в оновлення рухомого складу та інфраструктури.


«Незважаючи на кризу, яка викликана COVID-19, на цей рік заплановані значні інвестиції у розвиток компанії. Після затвердження фінплану маємо надолужити втрачене по капітальним інвестиціям. Серед основних проєктів: початок великої електрифікації залізниць – це ділянки Долинська – Миколаїв та Ізов – Держкордон, закупівля великої партії пасажирських вагонів за кошти виділені з Держбюджету, модернізація локомотивів та ремонт вантажних вагонів. Дякую Уряду та нашим партнерам за підтримку фінплану», – зазначив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Фінансовим планом Укрзалізниці на 2021 рік передбачено дохід компанії в сумі 93 млрд грн, прибуток на рівні 3,6 млрд грн. Так, лише за рахунок реалізація металобрухту компанія планує отримати – 1,5 млрд грн, від відчуження непрофільних активів – 1,9 млрд грн та від списання необоротних активів – 1 млрд грн.

До Державного та місцевих бюджетів компанія планує перерахувати 24,7 млрд грн податків та зборів. План по капітальним інвестиціям – 27 млрд грн. Обсяги вантажних перевезень планується збільшити на 1,7% до 306,4 млн тонн.

Більшість капітальних інвестицій буде спрямовано на оновлення залізничного рухомого складу (придбання нового, модернізацію й капітальний ремонт наявного парку), підвищення пропускної здатності вузьких місць в інфраструктурі, а також кошти спрямовуватимуться на ремонт та модернізацію колій. Зокрема, планується придбати близько 80 пасажирських вагонів, оновити близько 23,5 тис. вантажних вагонів, 451 пасажирський вагон, 2 швидкісні електропоїзди Škoda, 318 локомотивів, 76 секцій моторвагонного рухомого складу, 6 дизель-поїздів та 3 рейкові автобуси. Також фінпланом збільшені обсяги ремонтів рухомого складу для підтримання робочого парку.