АМКУ відхилив скаргу та розблокував закупівлю пасажирських вагонів

Залізничні новини Переглядів: 12.04.2021, 10:07

Колегія з оскарження публічних закупівель Антимонопольного комітету України 8 квітня 2021 р. відхилила скаргу, яка блокувала процедуру закупівлі пасажирських вагонів АТ «Укрзалізниці», оголошену компанією ще 25 лютого цього року. Це важливе рішення, яке відновлює тендерний процес із придбання 100 пасажирських вагонів на виконання відповідної програми Державного бюджету України на 2021 рік. Рішення має бути опублікованим впродовж трьох робочих днів.

Нагадаємо, маловідома компанія «Термінал-Захід», у формі ТОВ зі статутним капіталом у 10 тис. грн  оскаржила та заблокувала критичну для інфраструктури України процедуру закупівлі. Скаржник назвався «офіційним дистриб’ютором польської PESA Bydgoszcz SA». Втім, АТ «Укрзалізниця», яке понад 10 років співпрацює із польським виробником напряму, отримало офіційні підтвердження від партнерів, що скаржник до них відношення не має і їхню продукцію не представляє.

Порушено було і встановлений законодавством порядок подачі скарг, а по суті скарги АТ «Укрзалізниця» надано вичерпні пояснення та заперечення.

Наступним етапом закупівлі стане розкриття тендерних пропозицій. В залежності від результатів цього етапу АТ «Укрзалізниця» зможе перейти до наступних кроків із реалізації надважливої програми оновлення пасажирського рухомого складу.