Укрзалізниця розпочинає безкоштовне тестування співробітників на діабет

Залізничні новини Переглядів: 14.04.2021, 09:24

АТ «Укрзалізниця» дбає про здоров’я своїх працівників. Один із практичних кроків – долучення до всеукраїнського проєкту «Врятуй собі життя – перевірcя на діабет», започаткованого Асоціацією лідерів сталого розвитку. Ця програма спрямована на популяризацію профілактики захворювання на діабет і організацію масового скринінгу для виявлення діабету на ранніх стадіях.

У рамках проєкту Укрзалізниця безкоштовно отримає для проведення тестування своїх співробітників по всій Україні 15 тисяч тест-смужок. Така діагностика допоможе запобігти тяжким наслідкам розвитку хвороби, адже цукровий діабет на ранніх термінах перебігає безсимптомно.

«Чому для Укрзалізниці це важливо? Наша компанія – найбільший роботодавець у державному секторі країни. Ми дбаємо про захист своїх працівників. Щороку більшість співробітників Укрзалізниці проходить регулярні профілактичні медогляди за рахунок Товариства. Медичні заклади Укрзалізниці також тестують працівників на цукровий діабет. Щорічно такий скринінг здійснюють для близько 55 тисяч залізничників. А тепер можливість безкоштовно тестуватися отримують й інші категорії працівників, для яких такі перевірки не були обов’язковими», – зазначив Іван Синяков, в.о. члена правління АТ «Укрзалізниця».

Тестування залізничників планується провести у 33 містах України. Участь у тестуванні візьмуть представники адміністративного персоналу, виробничих і робітничих професій, котрі не зобов’язані проходити щорічний медогляд у рамках корпоративних програм.

За даними Міжнародної діабетичної федерації, саме хворі на цукровий діабет входять до особливої групи ризику й мають найважчі ускладнення від COVID-19, оскільки вони є особливо сприйнятливими до інфекцій. У ВООЗ наголошують, що рівень смертності серед пацієнтів з цукровим діабетом сягає 9 %. Нині у світі з діабетом живуть понад 460 мільйонів дорослих. Кожен другий не знає, що хворіє на цю недугу.