Уряд затвердив порядок використання бюджетних коштів для проєктування та відновлення євроколії від Чопа до Ужгорода

Залізничні новини Переглядів: 14.04.2021, 14:45

Кабінет Міністрів України на засіданні 14 квітня затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проєктування та виконання робіт з відновлення залізничної колії європейського зразка завширшки 1435 мм від станції Чоп до станції Ужгород з доведенням до перону залізничного вокзалу.

 

«Вказане рішення дає змогу вже незабаром розпочати проєктні роботи з відновлення євроколії від Чопа до Ужгорода, що значно поліпшить міжнародне залізничне сполучення нашої держави з європейськими країнами та розширить інтеграцію транспортного комплексу України в європейський простір», — наголосив в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Так, згідно з Порядком, головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем програми визначено Міністерство інфраструктури України, одержувачем коштів — Укрзалізницю.

Для забезпечення міжнародного пасажирського сполучення колією 1435 мм до станції Ужгород через станцію Чоп необхідно виконати будівництво колії 1435 мм протяжністю орієнтовно 22 км на частково існуючому земляному полотні та провести реконструкцію споруд інфраструктури та інженерних мереж об’єкта будівництва.

Проєктування планується виконувати в три стадії, першою з яких є техніко-економічне обґрунтування, яке планується завершити в серпні поточного року.

Довідково

Пооб’єктним планом освоєння капітальних інвестицій на 2021 рік у регіональній філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» по службі колії закладено фінансування в сумі 5 млн грн на об’єкт згідно з паспортом бюджетної програми на 2021 рік «Проєктування та виконання робіт з відновлення залізничної колії європейського зразка шириною 1435 мм від ст. Чоп до ст. Ужгород з доведенням до перону залізничного вокзалу ст. Ужгород» на стадію ТЕО.