У кризовий 2020 рік Укрзалізниця спрямувала на соціальну підтримку працівників майже 12 млрд грн, на 3,4% більше, ніж у 2019 році, — Іван Юрик

Залізничні новини Переглядів: 15.04.2021, 13:18

Укрзалізниця минулого року спрямувала на виконання норм Галузевої угоди майже 12 млрд грн. Загалом фінансування зобов’язань, які передбачені зазначеним документом, було збільшено на 3,4% до 2019 року.

Як зазначив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик, у 2020 році в складних фінансово-економічних умовах надважливим завданням було максимально зберегти передбачені для працівників пільги, гарантії та подбати про їх соціальний захист. «Незважаючи на складні випробування та турбулентності минулого року, компанія вистояла та зберегла основний персонал. Сьогодні перед нами чергові завдання: стабілізація фінансового стану компанії, збільшення обсягів перевезень, структурні перетворення», — зауважив Іван Юрик.

Так, в умовах локдауну, спричиненого COVID-19, та переведення 40 % працівників у простій, Укрзалізниця продовжувала виплачувати їм заробітну плату на рівні Галузевої угоди, що в рази перевищує норму законодавства.

Крім того, компанія спрямувала на виплату надбавок і доплат близько 6,1 млрд грн. Найбільше коштів направлено на виплату надбавки за вислугу років — близько 3,4 млрд грн.

На додаткові відпустки за вислугу років, за роботу з важкими та шкідливими умовами праці, за особливий характер праці, за ненормований робочий день, а також за інші додаткові відпустки, передбачені законодавством та колективними договорами, було направлено понад 630 млн грн.

Понад 237 тис. залізничників отримали матеріальну допомогу на суму понад 1,9 млрд грн. У зв’язку з виходом на пенсію понад 5,3 тис. працівників надано одноразову матеріальну допомогу на загальну суму понад 397,1 млн грн.

Також Укрзалізниця постійно проводить роботу зі створення безпечних умов праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням. У 2020 році на фінансування заходів з охорони праці було спрямовано понад 740,5 млн грн. Понад 56 тис. залізничників були забезпечені спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту та іншим відповідно до галузевих норм.