Укрзалізниця придбала 84 підіймальні платформи для потреб маломобільних пасажирів

Залізничні новини Переглядів: 26.04.2021, 14:52

Укрзалізниця дбає про людей з інвалідністю та маломобільні групи населення. Так, компанія впродовж 2020 року придбала 84 підіймальні платформи для людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних. Вони допомагають більш зручно піднятися до вагона, а отже, комфортніше подорожувати залізницею.

 

Укрзалізниця постійно працює в напрямку підвищення доступності об’єктів інфраструктури для маломобільних пасажирів, впроваджує різні зручності для забезпечення доступності залізничної інфраструктури. Один із таких кроків — придбання підіймальних платформ для зручної посадки в поїзд. Загалом на більш як 80 вокзалах Укрзалізниці вже 112 таких платформ, і наразі фахівці аналізують попит на них.

Щоб скористатися такими платформами, потрібно завчасно звернутися  безпосередньо до чергового по вокзалу за номером телефону на вокзалі для попереднього замовлення супроводу. Якщо пасажир — особа з інвалідністю — вже прибув на вокзал, можливо скористатися копкою виклику, яка розміщена біля приміщення чергового по вокзалу.

Для зменшення часу очікування організації супроводу рекомендуємо завчасно враховувати час до запланованого переміщення.

Платформа рухається у вертикальному напрямку, людина на візку по пандусу може самостійно заїхати на майданчик платформи. Після цього платформа підіймається до рівня вагона, відкидається пандус, і людина заїжджає на своєму візку до вагона. Платформою можна скористатися і для висадки з вагона.

Нагадуємо, що маломобільні пасажири за потреби можуть отримати допомогу від працівників вокзалу: їм допоможуть сісти в поїзд або перенести багаж.