Укрзалізниця готова забезпечити вивезення через морські порти до 200 тис. тонн нафтопродуктів на місяць, — Іван Юрик

Залізничні новини Переглядів: 27.04.2021, 08:31

Укрзалізниця підготувалася до майбутньої зміни логістики транспортування дизельного пального в Україну після зупинки постачання цієї продукції з російських заводів та тимчасового закриття на ремонт Мозирського нафтопереробного заводу в Білорусі.

На нараді в Мінекономіки було обговорено, що вже з травня основні напрямки постачання нафтопродуктів будуть перерозподілені й збільшена частка транспортуватиметься через морські порти України. Наразі Укрзалізниця готова забезпечити вивіз через морські порти до 200 тис. тонн нафтопродуктів на місяць. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

«Укрзалізниця оперативно реагує на зміни в логістиці постачання нафтопродуктів у країну та вже підготувалася до їх транспортування через порти. Сьогодні залізничники мають усі необхідні ресурси, щоб забезпечити ритмічне вивезення з портів до 200 тис. тонн нафтопродуктів на місяць. І ці потужності залізниці будуть надалі тільки нарощуватись», — розповів Іван Юрик.

Він також повідомив, що наразі в робочому парку Укрзалізниці наявні 1300 цистерн, у тому числі 952 — для перевезення світлих нафтопродуктів. «Для збільшення обсягів перевезень плануємо в найближчий період, у травні-червні, відремонтувати та задіяти в роботу ще до 300 цистерн щомісячно», — зауважив керівник Укрзалізниці.

Нагадаємо, Укрзалізниця є найбільшим споживачем дизельного пального в Україні. Як повідомлялося раніше, попри кризову ситуацію на ринку, компанія змогла досягти згоди з постачальниками та оперативно вирішити питання забезпечення ним галузі на найближчий період.