Укрзалізниця сплатила до державного бюджету 750 млн грн дивідендів

Залізничні новини Переглядів: 1.07.2021, 10:30

Укрзалізниця у повному обсязі сплатила дивіденди за 2019 рік, які були відтерміновані у зв’язку пандемією коронавірусу. Так, 30 червня компанія перерахувала до державного бюджету 750 млн грн дивідендів. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

«Укрзалізниця завжди виконує свої зобов’язання перед акціонером — державою. У 2020 році рішенням уряду було відстрочено виплату компанією дивідендів за 2019 рік. Завдяки реалізації антикризового плану наразі нам вдалося стабілізувати компанію та поступово перейти на прибуткові результати роботи. Виплату дивідендів здійснено в повному обсязі та у терміни, передбачені розпорядженням КМУ», — зазначив Іван Юрик.

Так, до державного бюджету перераховано 30 % чистого прибутку за результатами роботи у 2019 році, а це – 750 млн грн. Крім того, 70% чистого прибутку (понад 1,7 млрд грн) спрямовано на покриття збитків минулих років.

Товариство оптимізувало операційні витрати, першочергово направляє кошти на капітальний ремонт рухомого складу та інфраструктури, що дозволить нарощувати обсяги перевезень. Також є чіткий план з отримання додаткових доходів, зокрема, за рахунок реалізації непрофільних активів, продажу металобрухту, зниження податкового навантаження.

Нагадаємо, що за 2019 рік до державного бюджету Укрзалізниця відрахувала майже 11,9  млрд грн податків.

З консолідованою фінансовою звітністю АТ «Укрзалізниця» за 2019 рік разом із звітом незалежного аудитора можна ознайомитися на сайті компанії.

Виплата дивідендів здійснюється на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 №349-р «Питання річних загальних зборів акціонерного товариства «Українська залізниця».