Укрзалізниця збудувала колію в зону відчуження ЧАЕС, — Іван Юрик

Залізничні новини Переглядів: 14.07.2021, 15:20

Укрзалізниця завершила реконструкцію колії між станціями Вільча та Янів, що з’єднує зону відчуження Чорнобильської атомної електростанції з основною залізничною мережею. Наразі тривають підготовчі роботи до запуску першого тестового поїзда. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик. 


За словами керівника компанії, усі роботи були виконані в рекордні строки. «У червні ми виграли тендер і підписали угоду з Енергоатомом на реконструкцію зазначеної ділянки. Ми розуміли важливість проєкту для країни, тож усі роботи були виконані в рекордні строки — за один місяць. Завдяки зусиллям залізничників уже найближчим часом почне роботу перше централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива», — зазначив Іван Юрик.

Зокрема, у ході реконструкції ділянки було замінено залізничне полотно відповідно до проєкту та реконструйовано колії в обсязі 24,56 км, середнім ремонтом оновлено 4,3 км.

Під час виконання робіт було задіяно 95 залізничників філії «Центр з будівництва та ремонту колії» АТ «Укрзалізниця» та необхідна колійна техніка. Зазначимо, що філія «Центр з будівництва та ремонту колії» АТ «Укрзалізниця» — це єдине підприємство в Україні, що має потужності для здійснення таких видів ремонтно-колійних робіт .

Усі роботи на ділянці виконувалися відповідно до Правил радіаційної безпеки при проведенні робіт у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення, затверджених наказом МОЗ України від 04.04.2008 №179/276.

Вже найближчим часом туди доправлятимуть відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних електростанцій: Рівненської, Хмельницької та Південно-Української, — що зберігатиметься там упродовж наступних ста років.

Реконструйовану ділянку буде презентовано ЗМІ на наступному тижні.

Нагадаємо, 3 лютого 2021 року Кабінет Міністрів України Розпорядженням №91-р передав залізничну колію «Вільча — Янів» (зона відчуження, Іванківський район Київської області) на баланс НАЕК «Енергоатом».