Вперше поїзд комбінованого транспорту «Вікінг» вирушив до Ізмаїла

Залізничні новини Переглядів: 16.07.2021, 13:25

Укрзалізниця бере активну участь у міжнародних проєктах, розширює географію перевезень. Вперше до Ізмаїла вирушив поїзд комбінованого транспорту «Вікінг». У його складі перевозиться 41 40-футовий контейнер із целюлозою.

Приєднання до маршруту поїзда комбінованого транспорту «Вікінг» нової станції — Ізмаїл Одеської залізниці — стало результатом спільної роботи АТ «Укрзалізниця», ПАТ «ПЛАСКЕ», ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» та партнерів. Цей крок сприятиме більш зручному подальшому відправленню вантажів морським та річковим транспортом із використанням потужностей порту до країн Центральної та Південної Європи, розташованих у басейні річки Дунай, а також у зворотному напрямку. У майбутньому планується збільшити щомісячний обсяг вантажообігу в напрямку Ізмаїльського порту та перевозити різні номенклатури вантажів.

Міжнародний проєкт «Вікінг» був започаткований у 2002 році з метою підвищення конкурентоспроможності залізничного транспорту в порівнянні з іншими видами транспорту. Він має важливе політичне й економічне значення, адже дозволив з’єднати регіони Чорного та Балтійського морів. Наразі в ньому беруть участь 8 країн. Учасники проєкту активно працюють у напрямках збільшення вантажопотоку в складі поїздів «Вікінг» та розширення його географії.

Крім того, за 6 місяців 2021 року територією України залізничним транспортом перевезено 220624 ДФЕ, що на 1,8 % більше від обсягів перевезень контейнерів за аналогічний період 2020 року та становить 2,2 % від загальних обсягів перевезених вантажів залізничним транспортом.