Укрзалізниця нарощує перевезення мінбудматеріалів для проєкту «Велике будівництво» та будівельної галузі, — Іван Юрик

Залізничні новини Переглядів: 21.07.2021, 14:35

Укрзалізниця — один з найбільших учасників та партнерів програми Президента України «Велике будівництво». Так, за перше півріччя 2021 року залізницею у внутрішньому сполученні перевезено майже 23,3 млн тонн мінбудматеріалів, що на 21,5 % перевищує аналогічний показник минулого року. Більшість із цих вантажів використовується для будівництва та ремонту автомобільних доріг України. Про це повідомив в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.


Зокрема, за першу половину цього року компанія наростила у порівнянні з січнем-червнем 2020 року на 32,5 % — до майже 14 млн тонн — перевезення природного каменю. До зазначеного роду вантажу належить також щебінь, який використовується для будівництва автодоріг. Крім того, перевезено майже 3,8 млн тонн землі, піску та глини-сировини, що на 9,3 % більше відповідного періоду минулого року.

«Укрзалізниця стала надійним та найбільшим транспортним партнером проєкту «Велике будівництво». Ми докладаємо максимальних зусиль, щоб автодорожники та будівельники вчасно отримували всі необхідні матеріали, а роботи виконувалися за графіком. При цьому завдяки залізниці мінімізовано перевезення зазначених вантажів на далекі відстані автотранспортом, що убезпечує дороги від руйнування», — зазначив керівник компанії.

Крім того, за словами Івана Юрика, Укрзалізниця теж реалізує низку інфраструктурних проєктів «Великого будівництва». «Для збільшення транспортування вантажів у порти наразі триває реконструкція дільниці Чорноморська — Берегова, проводиться електрифікація експортного європейського напрямку Ковель — Ізов — Держкордон, оголошено тендер на добудову Дарницького мосту в Києві та вже в цьому році компанія планує приступити до електрифікації ще одного важливого портового напрямку Долинська — Миколаїв — Колосівка», — резюмував очільник Укрзалізниці.

Нагадаємо, що Укрзалізниця продовжує нарощувати показники вантажної роботи. Так, у другому кварталі 2021 року в середньому навантажувалося понад 730,5 тис. т вантажів або близько 11,3 тис. вагонів. У 2019 році цей показник складав 722,2 тис. т, а у 2020 році — 648,5 тис. т.