Іван Юрик: Стартував проєкт з електрифікації дільниці Черкаси — ім. Т. Шевченка

Залізничні новини Переглядів: 6.08.2021, 13:55

Укрзалізниця розпочинає електрифікацію дільниці Черкаси — ім. Т. Шевченка в рамках реалізації проєкту Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Цей проєкт дасть змогу покращити залізничне сполучення між містами, зменшити експлуатаційні витрати та викиди в навколишнє середовище.

 

За словами в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика, реалізація зазначеного проєкту може стати ще одним гарним та безпрецедентним прикладом, коли держава підтримує державну компанію. «Цьогоріч із держбюджету виділено 72,8 млн грн на початок реалізації цього проєкту. Наразі триває розробка проєктно-кошторисної документації, та після експертизи стартує активна фаза робіт. Усі роботи з електрифікації цієї майже 40-кілометрової дільниці плануємо завершити в першому кварталі 2022 року», — зазначив Іван Юрик.

Він також додав, що завдяки електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон, Долинська — Миколаїв, а тепер і Черкаси — ім. Т. Шевченка в Україні стартує велика електрифікація залізничних колій. «Усі ці проєкти покликані зменшити викиди в навколишнє середовище та знизити експлуатаційні витрати. Зокрема, завдяки електрифікації дільниці Черкаси — ім. Т. Шевченка буде значно покращено залізничне пасажирське сполучення в регіоні та розвантажені автошляхи. Це важливий проєкт для регіону та всієї України», — резюмував очільник Укрзалізниці.

Наразі на ділянці між Черкасами та станцією ім. Т. Шевченка на теплотязі курсують приміські поїзди, 4 регіональні поїзди, 2 поїзди, які прямують з Києва до Одеси та зі Львова до Черкас, і вантажні поїзди.

Нагадаємо, наприкінці вересня 2020 року Укрзалізниця запустила новий сучасний дизель-поїзд із Черкас до станції ім. Т. Шевченка.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця розпочала активну фазу електрифікації транзитного європейського напрямку Ковель — Ізов — Держкордон.

 

Довідково: загальна протяжність експлуатаційної дільниці ст. Черкаси ст. ім. Тараса Шевченка 34 км. На дільниці крім станцій ім. Тараса Шевченка та Черкаси розташовані ще дві залізничні станції: Сміла та Білозір’я. Усі чотири станції на дільниці були введені в експлуатацію в 1876 році.