На перших аукціонах ціна на зерновози Укрзалізниці зросла вдвічі, — Олександр Камишін

Залізничні новини Переглядів: 20.08.2021, 17:35

20 серпня 2021 року Укрзалізниця провела перші у цьому сезоні аукціони в системі «Прозорро. Продажі» на перевезення вантажів в зерновозах компанії. На них було виставлено 14 лотів – 346 зерновозів.

За підсумками англійських аукціонів вартість перевезення у зерновозах зросла вдвічі.  Середня ціна сьогоднішніх аукціонів склала 1004 гривень: так, початкова вартість становила 540 грн, а  максимальна ціна деяких лотів сягнула 1400 грн.

За словами в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна, наразі перевізник має у робочому парку близько 5,9 тис. вагонів-зерновозів. «Укрзалізниця отримала гарний результат вже з першої спроби. Сьогоднішні аукціони довели, що ми можемо отримувати додаткові доходи від їх розподілу», — зазначив він.

Він також повідомив, що наступний аукціон відбудеться 25 серпня, а у вересні вони будуть проходити фактично щоденно. «З наступного місяця через аукціони компанія буде реалізовувати до 80% парку дефіцитного рухомого складу. Так ми ліквідуємо можливі зловживання під час розподілу вагонів та отримаємо додатковий дохід», — резюмував він.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця робить ставку на прозорість при розподілі вантажного рухомого складу — перевезення вантажів у зерновозах розподілятиметься через систему «Прозорро. Продажі».