Укрзалізниця презентувала перші пасажирські вагони, які придбані за кошти держбюджету

Залізничні новини Переглядів: 28.08.2021, 13:35

Перші два пасажирські вагони, які придбані за кошти державного бюджету, Укрзалізниця презентувала на виставці рухомого складу. Вона відкрилася 27 серпня та триватиме по 29 серпня 2021 року на першій платформі станції Київ-Пасажирський.

 

Зазначені вагони виготовлено на ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» на замовлення Укрзалізниці, фінансування — державний бюджет України. Відповідно до контракту завод має передати до кінця поточного року ще 10 нових пасажирських вагонів. А ще 90 вагонів — до липня 2022 року. Перші два вагони планується запустити на рейсі № 69/70 Маріуполь — Львів, який має велике соціальне значення, поєднуючи схід і захід країни. Згодом усі 100 нових вагонів будуть використані саме на таких довгих магістральних маршрутах соціального значення.

Нові вагони побудовані з урахування побажань пасажирів. Зокрема, у вагонах відсутні нижні рундуки, під полицею залишили місце для багажу. Це дозволить розмістити, приміром, великогабаритну валізу. Обшивка полиць виготовлена зі зносостійких матеріалів, які витримають посилені навантаження. У кожному купе встановлені 4 розетки з двома USB-портами. Крім того, у кожному вагоні в одній із вбиралень встановлений стіл для пеленання. У всіх купе та вбиральнях встановлені кнопки виклику провідника. Плюс купе обладнані системою сигналізації: на ніч двері фіксуються кнопкою блокування, і при відкритті дверей відповідний сигнал надходить до купе провідника. У пасажирських купе є невеличкі віконечка — кватирки, які можна відчинити на провітрювання.

У 2021 році у бюджеті України передбачено виділення 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень. Так, у рамках договору Крюківський вагонобудівний завод має побудувати та поставити Укрзалізниці 51 купейний вагон, 12 вагонів СВ, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, а також 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда.