За підтримки апарату директора з економічної та інформаційної безпеки Укрзалізниці викрито схему привласнення зарплат працівників однієї з філій компанії

Залізничні новини Переглядів: 28.08.2021, 17:55

Служба безпеки України викрила системні схеми привласнення зарплат працівників філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця». Оперативники спецслужби встановили, що керівництво однієї з філій Укрзалізниці зловживали службовим становищем та вносили недостовірні відомості в офіційні документи.

 

Операція з викриття та документування протиправної діяльності відбувалася спільно з представниками Харківського територіального управління СБУ, апарату директора з економічної та інформаційної безпеки АТ «Укрзалізниця» та під процесуальним керівництвом Слобідської окружної прокуратури м. Харкова.
Зокрема, працівникам нараховувалися зарплати, які фактично не перебували на робочих місцях. За попередніми оцінками, через протиправну діяльність держава зазнала збитки на суму майже 2 млн грн. Під час обшуків робочих місць учасників оборудки правоохоронці виявили документальні матеріали та відомості щодо обліку робочого часу з доказами незаконної діяльності. У межах кримінального провадження за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії. Вирішується питання щодо повідомлення організаторам схеми про підозру.
Укрзалізниця має нульову толерантність до зловживань у галузі та підтримує заходи щодо боротьби з корупцією. Компанія сприяє всім слідчим діям правоохоронців для викорінення цього ганебного явища.