Укрзалізниця посилює команду вертикалі закупівель

Залізничні новини Переглядів: 1.09.2021, 18:20

Укрзалізниця наводить лад у системі закупівель. Відповідальні за закупівлі мають у стислі терміни відновити ритмічність поставок критично важливих матеріалів для ремонту інфраструктури та рухомого складу.

Для посилення команди напрямку Уряд прийняв рішення призначити в. о. члена правління АТ «Укрзалізниця» Ореста Логунова, який координуватиме закупівлі товариства.

Наразі через несвоєчасне постачання матеріалів для проведення ремонтів інфраструктури та рухомого складу компанії знаходиться в критичному стані. Так, виконання плану постачання запасних частин, матеріалів та обладнання не перевищує 9 %. Критичною залишається ситуація з закупівлями матеріалів для колійного господарства, що безпосередньо загрожує безпеці руху та призводить до аварій на залізничному транспорті. Централізоване постачання цих матеріалів становить лише 10 % від планових. Відсутні постачання клем та підкладок роздільного скріплення, що унеможливлює збір рейкошпальної решітки для ремонту колій. Також зірвані закупівлі рейок, стрілочних переводів та запасних частин до них.

Критична ситуація і з постачанням дизпального: двічі у цьому році залізничні перевезення були на межі зупинки через відсутність його поставок. Середній запас пального не перевищує 4-6 діб. 

Також при прогнозованій інфляції 10 % ціни, за якими закуповувала Укрзалізниця основні товари (деревину, газ, металопрокат, дизпаливо), у 2021 році зросли на 50-90 %. При цьому лише кожний 4-й оголошений тендер закінчувався успішно.

Перед Орестом Логуновим поставлене завдання в найкоротші терміни змінити ці негативні тенденції в закупівлях Укрзалізниці, зокрема відновити ритмічність постачання товарів та переглянути ціни, за яким вони постачаються. «Змінити ситуацію цьогоріч вже майже немає часу, але ми ще можемо мінімізувати наслідки. У найкоротші терміни буде проведено повний аудит усіх закупівель компанії. Ми виокремимо найкритичніші номенклатури товарів та забезпечимо їх безперебійне постачання. Також уже стартує підготовка до закупівель у наступному році. Маємо зібрати з усіх структурних підрозділів плани закупівель на 2022 рік та розробити оптимальний і збалансований закупівельний план», — зазначив новопризначений в. о. члена правління АТ «Укрзалізниця».

Орест Логунов має багаторічний досвід роботи в логістиці, зокрема, він працював директором з логістики енергетичної компанії ДТЕК Енерго, директором із постачання та заступником генерального директора корпорації «Арселор Міттал» та директором із закупівель Групи «Нафтогаз».