Уряд схвалив створення Антикризового штабу Укрзалізниці, перше засідання присвячене стану закупівель матеріально-технічного забезпечення

Залізничні новини Переглядів: 9.09.2021, 17:40

Кабінет міністрів України 8 вересня 2021 року схвалив створення Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». Його очолив Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Перше засідання штабу відбудеться в четвер, 16 вересня, і буде присвячене ситуації із закупівлями критично важливих матеріалів, які необхідні для стабільного функціонування галузі та проведення ремонтів. «Цьогоріч фактично провалені закупівлі матеріалів для ремонтів інфраструктури та рухомого складу — рівень забезпечення номенклатури закупівель за критичними позиціями складає лише 20%, виконання річного плану закупівель — 34%. Стан організації та здійснення закупівель загрожує зривом залізничних перевезень. Ситуація потребує радикальних кроків з боку команди Укрзалізниці, Міністерства, парламентарів та усіх гілок державної влади», — зазначив Олександр Кубраков.

До Антикризового штабу увійшли заступник міністра інфраструктури Василь Шкураков, в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, заступник міністра економіки України Крістіна Голубицька, заступник міністра фінансів України Олександр Кава, представники правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, EBA, ACC та інші.

Першочерговим завданням, яке має вирішити Антикризовий штаб є налагодження процесу закупівель та ритмічних поставок матеріально-технічного забезпечення, а надто по критичних для інфраструктурного, вагонного та локомотивного господарства позиціях.

Нагадаємо, що Антикризовий штаб створено на виконання рішення РНБО і серед його завдань узгодження дій органів державної влади, установ для відновлення стабільного фінансового стану, мінімізація корупційних ризиків. А також підготовка пропозицій та рекомендацій щодо заходів, пов’язаних із врегулюванням проблемних питань діяльності залізничного транспорту та здійснення контролю за вжиттям заходів.