За місяць розподілу вантажного рухомого складу через систему «Прозорро.Продажі» Укрзалізниця реалізувала перевезення в майже 15 тисяч вагонів

Залізничні новини Переглядів: 21.09.2021, 08:20

За перший місяць розподілу дефіцитного вантажного рухомого складу через англійські аукціони (аукціони з підвищенням ціни) у системі «Прозорро.Продажі» Укрзалізниця реалізувала перевезення в 14 875 вантажних вагонів.

Так, у період з 20 серпня по 20 вересня вперше були успішно реалізовані послуги у 8520 піввагонах, 4890 зерновозах, 1465 цементовозах.

Вказана ініціатива Укрзалізниці з прозорого розподілу послуг перевезення вантажів була підтримана представниками бізнесу. Зокрема, експерти Європейської Бізнес Асоціації підкреслили, що розподіл перевезення вантажів через систему «Прозорро.Продажі» дозволяє ліквідувати можливі зловживання під час розподілу гостродефіцитних вагонів, зокрема зерновозів. А також є набагато ефективнішим, ніж розподіл парку філії «Центр транспортної логістики» Укрзалізниці «у ручному режимі», зазначає Європейська Бізнес Асоціація.

Укрзалізниця у свою чергу наголошує: вказана практика розподілу вагонів буде продовжуватись. Особливо важливою робота такої системи є в сезон перевезення зернових вантажів. Нагадаємо, що за підсумками перших англійських аукціонів вартість перевезення в зерновозах зросла вдвічі: так, початкова вартість становила 540 грн, а максимальна ціна деяких лотів сягнула 1400 грн.

В Укрзалізниці підкреслюють, що розподіл вагонів на «Прозорро.Продажі» є вкрай актуальними у ситуації, коли держава готується зібрати рекордні показники врожаю зернових. Так, за інформацією Міністерства аграрної політики і продовольства України, станом на 17 вересня вже зібрано 45,7 млн тонн зерна.

Укрзалізниця готова перевезти такий обсяг зернових і закликає представників зернового бізнесу активно користуватись послугами перевезень у власному парку компанії через аукціони на майданчику «Прозорро.Продажі».

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця робить ставку на прозорість при розподілі вантажного рухомого складу, і з метою ліквідувати можливі зловживання під час розподілу вагонів, зокрема зерновозів, було ухвалене рішення про розподіл перевезень через систему «Прозорро. Продажі».