Укрзалізниця стабілізує закупівельну роботу, — рішення Антикризового штабу

Залізничні новини Переглядів: 21.09.2021, 10:30

17 вересня 2021 року під головуванням міністра інфраструктури Олександра Кубракова відбулось перше засідання Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». Велика увага була приділена проблемному питанню закупівельної роботи компанії.

«Укрзалізниця зараз перебуває в найбільшій за всі роки свого існування кризі. Річний план закупівель, який виконаний тільки на 34,2 %, корупція, неефективний менеджмент і затягування реалізації критичних для держави рішень — у результаті майже вся залізнична інфраструктура зараз у критичному стані. У фокусі засідання — закупівлі продукції, яка необхідна для стабільного функціонування залізниці. Ми маємо виправити ситуацію з проваленим планом закупівель. Наше основне завдання — у максимально короткі терміни спільними зусиллями напрацювати конкретні рішення», — зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Учасники засідання також наголосили, що проблеми із закупівлями гальмують процес модернізації та ремонту залізничної інфраструктури.

«Із запланованих 400 км відремонтовано лише 169 км колій. Наразі з 27 тисяч км колій 9,8 км експлуатується з протермінованими ремонтами, ще на 1030 км колій діють обмеження швидкості від 15 до 60 км/год. З початку року сталося 19 сходів рухомого складу через незадовільний стан інфраструктури. Причина — не закуплені матеріали для ремонту колій: рейки, клеми, підкладки, накладки», — зазначив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Тому серед першочергових рішень штабу було визначено утворення робочої групи для напрацювання пропозицій щодо змін до законодавчих актів для вдосконалення процесу закупівель.

Крім того, учасники засідання вирішили звернутись до Укрзалізниці з вимогою надання статистичних даних стосовно середнього терміну проходження процедури закупівлі, а також щодо отриманої в процесі тендерної закупівлі економії коштів за рахунок зниження цін на продукцію для потреб Товариства від початку оголошення процедур закупівель до моменту укладання відповідних договорів для розгляду на наступному засіданні Антикризового штабу.

Укрзалізниця, у свою чергу, має вжити заходів щодо стабілізації роботи з питань закупівель, а також розробити план стабілізації системи закупівель та подати його на розгляд наступного засідання Антикризового штабу, що відбудеться через місяць.

Учасники засідання також опрацювали питання підготовки фінансового плану Укрзалізниці на 2022 рік з урахуванням реального стану компанії, підвищення ефективності роботи наглядової ради компанії шляхом встановлення реалістичних та конкретних показників ефективності для її членів, покращення якості роботи правління через розв’язання проблеми нестабільності його кадрового складу.

Нагадаємо, що на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони 15 вересня 2021 року Уряд погодив створення Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». Його очолив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Окрім міністра, до Антикризового штабу увійшли перший заступник міністра інфраструктури Василь Шкураков, в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, заступник міністра економіки України Крістіна Голубицька, заступник міністра фінансів України Олександр Кава, керівник департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач, представники правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, EBA, ACC та інші.