Правоохоронці оголосили підозру колишньому голові тендерного комітету Південно-Західної залізниці у справі, яка розслідується за сприяння Укрзалізниці

Залізничні новини Переглядів: 24.09.2021, 17:05

Правоохоронці НАБУ і САП повідомили про підозру в зловживанні службовим становищем колишньому голові тендерного комітету регіональної філії «Південно-Західна залізниця», що завдало значних збитків компанії. Досудове розслідування проводиться у справі, яка була порушена за матеріалами службової перевірки  Укрзалізниці, що була проведена у 2017 році.

 

Так, у 2017 році фахівці департаменту безпеки провели службову перевірку регіональної філії «Південно-Західна залізниця» з питань можливих порушень законодавства при проведенні процедури публічних закупівель, а саме пристроїв живлення до пасажирських вагонів очікуваною вартістю 28,6 млн грн.

У ході перевірки було встановлено, що дії окремих посадових осіб регіональної філії «Південно-Західна залізниця» призвели до зайвого витрачання коштів у сумі 706,4 тис. грн.

Зокрема, головою тендерного комітету регіональної філії «Південно-Західна залізниця» із закупівлі матеріально-технічних ресурсів та продуктів харчування та членом цього ж комітету на вимогу Уповноваженого органу не було вжито заходів щодо виключення з тендерної документації дискримінаційної вимоги про те, що креслення пристроїв живлення для пасажирських вагонів повинно бути погоджене виробником у департаменті пасажирських перевезень далекого сполучення.

Це призвело до відхилення найнижчої пропозиції одного з учасників як такої, що не відповідає умовам тендерної документації, та, як наслідок, визнання переможцями інших учасників (заздалегідь погоджених), які надали пропозицію, вищу на 706,4 тис. грн.

Матеріали перевірки Укрзалізниця скерувала до Національного антикорупційного бюро. У липні 2017 року було зареєстровано кримінальне провадження.

Наразі проводиться досудове розслідування.