Результати перших аукціонів з непрофільних активів на «Прозорро.Продажі»: сукупна вартість зросла у 16 разів

Залізничні новини Переглядів: 29.09.2021, 15:55

Укрзалізниця успішно провела аукціони через систему «Прозорро.Продажі» з продажу перших об’єктів непрофільних активів. Торги відбулися 27 вересня по 5 аукціонах, вартість об’єктів зросла в середньому у 16,3 раза.

«Результати перших аукціонів з продажу непрофільних активів — конкуренція: від 14 до понад 40 учасників та ринкова ціна: по кожному лоту вона зросла від 5 до 16 разів. На черзі ще більше 4 сотень об’єктів до кінця року. А загалом маємо понад 10 тисяч непрофільних активів, які будуть продані. Крім нерухомості, також плануємо продати й рухоме майно, яке компанія не використовує у своїй безпосередній діяльності», — зазначив Олександр Камишін.

Також він додав, що компанія вимушена виставляти на продаж непрофільні об’єкти за залишковою балансовою вартістю, враховуючи рівень інфляції. «Ринок сам визначає, за якою ціною він готовий купувати наші об’єкти. І вона є досить високою», — зауважив керівник Укрзалізниці.

Попит та запеклу конкуренцію за право стати власником непрофільних активів Укрзалізниці підкреслюють й експерти. «Такого не було ще ніколи. Компанія йшла до цього багато років, обговорювала, писала та затверджувала правила, довго готувалась, але сталось це саме зараз. Попит шалений! По три-чотири десятки учасників на аукціони в Києві та по два десятки в регіонах (Смілі та Кривому розі). Це успіх», — зазначає директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев.

Угоди з переможцями аукціонів мають бути підписані впродовж 20 діб, для боротьби зі спекуляціями на торгах і вдаваної конкуренції разом із Прозорро був розроблений спеціальний механізм, за якого в разі відмови від оплати переможець сплатить на користь Укрзалізниці гарантійний внесок — 5% від початкової вартості об’єкту.

Наступні аукціони з продажу непрофільних активів відбудуться 5 жовтня 2021 року та в подальшому проводитимуться щотижня. Учасники позмагаються за право стати власником торгівельних площ в Ужгороді, Івано-Франківську, Дніпрі та нежилого приміщення у Кривому Розі.

Нагадаємо, що з актуальною інформацією щодо продажу непрофільних активів можна ознайомитися на офіційному сайті АТ «Укрзалізниця».