АТ «Укрзалізниця» звернулась до лабораторій із пропозицією розгорнути пункти ПЛР-тестувань на вокзалах

Залізничні новини Переглядів: 18.10.2021, 17:50

З метою забезпечення проведення експрес діагностики пасажирів перед відправленням поїздів АТ «Укрзалізниця» звернулася до більш ніж 20 українських лабораторій із пропозицією організувати тест-пункти на найбільших вокзалах країни.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відповідно до них під час міжрегіональних подорожей пасажири мають пред’явити документи про проходження курсу вакцинації або негативного тесту на наявність.  

Серед головних вимог до лабораторій, які бажають розгорнути пункти експрес-тестування, має бути:

—   наявність відповідних ліцензій для надання послуг пасажирам;

—   можливість цілодобової роботи та видачі результату з QR-кодом протягом 30 хвилин;

—   а також можливість попередньої онлайн-реєстрації для проходження тестування.

Серед пропозицій, що надійдуть, Укрзалізниця обере лабораторії, які запропонують найнижчу ціну за проведення тестування. З пропозиціями щодо співпраці за цим напрямком просимо звертатись за телефоном: (044) 309 77 00.

Нагадаємо, з 21 жовтня набувають чинності нові правила безпечних подорожей. Перевезення у далекому сполученні будуть дозволені за наявності у пасажира документа, що підтверджує:

-проходження повного курсу вакцинації;

-отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;

-негативного результату ПЛР-тесту (або експрес-тесту), який має бути зроблений не більше, ніж за 72 години до посадки у поїзд.

Детальніше про нові правила, що вступають в дію 21 жовтня цього року, можна почитати за посиланням.