У центрі вакцинації на київському вокзалі запрацював пункт команди підтримки Дія

Залізничні новини Переглядів: 2.11.2021, 13:40

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з АТ «Укрзалізниця» запустило пункт допомоги з отримання СOVID-сертифікатів у центрі вакцинації на Центральному залізничному вокзалі Києва.

Відтепер пасажири, які отримали щеплення в центрі вакцинації на київському вокзалі, можуть на місці звернутись до команди фахівців Дія та вирішити питання щодо генерування СOVID-сертифікату у відповідному застосунку або на порталі.

Крім того, у пункті вакцинації на київському вокзалі також можна роздрукувати сертифікат про вакцинацію з QR-кодом — цей документ також дає право на посадку у поїзд.

Нагадаємо, що віднедавна процес генерації COVID-сертифікатів було спрощено: отримати документ можна без використання електронного підпису. Все, що треба зробити — оновити застосунок Дія до останньої версії, зайти в нього (або на портал Дія) та натиснути «Отримати сертифікат». Після цього сертифікат згенерується автоматично, підписувати запит на його отримання обличчям більше не потрібно.

Нагадаємо, що АТ «Укрзалізниця» у зв’язку зі змінами, що набули чинності з 21 жовтня 2021 року та для покращення доступу пасажирів до залізничних пасажирських перевезень відкрила 31 пункт безкоштовної вакцинації на залізничних вокзалах країни.

Станом на 2 листопада безкоштовне щеплення отримали вже більше 26 тисяч охочих по всій країні. Пасажири, які мають довідку про отримання однієї або двох доз вакцини, можуть вільно подорожувати залізничним транспортом.

Як повідомлялося раніше, 11 жовтня Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19. З 21 жовтня залізничні перевезення вдалекому сполученні дозволені пасажирам за умови наявності:

  • квитка на поїзд;
  • документа, що посвідчує особу (перелік таких документів затверджено наказом Міністерства транспорту та зв’язку);
  • документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
  • або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19 (сертифікат про вакцинацію може бути паперовий або згенерований у застосунку Дія);
  • або негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, що зроблений не більше, ніж за 72 години до посадки у поїзд.

Для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів, крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, не вимагається.