АТ «Укрзалізниця» виконало доручення Антикризового штабу — закуплено матеріали для ремонту колії, дизпальне та електроенергію для стабільної роботи компанії

Залізничні новини Переглядів: 2.11.2021, 15:45

АТ «Укрзалізниця» протягом місяця відновило ритмічне постачання матеріалів для стабільного функціонування та виконання ремонтних робіт. Також завдяки зниженню вартості продукції за чинними договорами та уторгування ціни в ході аукціонів вдалося зекономити близько 230 млн грн. По це повідомив  член правління АТ «Укрзалізниця» Орест Логунов.

За його словами, на першому засіданні Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця» було поставлено завдання в найкоротші терміни забезпечити ритмічне постачання товарів, необхідних компанії. «На момент старту роботи нової команди в Укрзалізниці функціонування компанії було фактично паралізовано. Були відсутні рейки та деталі для колій, запасні частини для вагонів, запас дизпального був на позначці 2 діб. Наша команда провела велику роботу, щоб відновити постачання та закупити ці товари за вигідними цінами», — зазначив Орест Логунов.

Так, у третій декаді жовтня компанія почала відвантажувати власним підприємствам матеріали для ремонту колійної інфраструктури, зокрема, понад 10 тис. тонн рейок, 755 тонн накладок рейкових, 1105 тонн підкладок та запчастин до стрілочних переводів: рамні рейки — 863 шт., контррейкові рейки — 158 шт., хрестовини — 530 шт. Постачання цих матеріалів дозволило АТ «Укрзалізниця» прискорити ремонт інфраструктури.

Тож компанія надолужує плани на 2021 рік з оновлення 1100 км колій: близько 300 км капітальним ремонтом та майже 800 км — середнім ремонтом. Також буде виконано технічне переоснащення 282 комплектів нових стрілочних переводів, капітальним ремонтом відновлено 146 комплектів старопридатних стрілочних переводів та середнім ремонтом — 600 комплектів. Це дасть змогу гарантувати безпеку руху, забезпечити стабільні перевезення, пропускну здатність дільниць та відміну попереджень про обмеження швидкості руху поїздів.

Наразі залізничники вже оновили середнім ремонтом 730 км колій, капітально відремонтували та реконструювали майже 252 км колій. Крім того, Укрзалізниця активізувала роботу з відвантаження металопродукції для ремонту рухомого складу. Зокрема, підприємствам вже відвантажено понад 3 тис. бандажів для локомотивів та 11,1 тис. коліс суцільнокатаних. Також сформовано надійний запас дизельного пального, якого вистачить на 10-11 діб стабільної роботи Укрзалізниці.

Нагадаємо, що раніше АТ «Укрзалізниця» за дорученням міністра інфраструктури Олександра Кубракова вперше в історії закупило велику партію електроенергії у державного виробника НАЕК «Енергоатом». Завдяки цій закупівлі товариство зекономить понад 4 млрд грн.