АТ «Укрзалізниця» на столичному вокзалі презентувало концепт оновленого плацкартного вагону

Залізничні новини Переглядів: 10.11.2021, 13:45

АТ «Укрзалізниця» розроблятиме проєкт оновленого плацкартного вагона. Про це 9 листопада в м. Києві під час форуму «Велике будівництво: нова залізниця» повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін. На столичному вокзалі АТ «Укрзалізниця» презентувало концепт капсульного плацкартного вагона.

 

«У наступному році разом із партнерами плануємо завершити розробку концепту оновленого плацкартного вагона — найважливішого рухомого складу для соціальних залізничних перевезень. Пропоноване сьогодні планування вагона має незвичний вигляд, але й очевидні переваги: у такому вагоні всі пасажири матимуть рівні умови перебування», — повідомив очільник Укрзалізниці.

У вагоні передбачено 52 місця збільшених розмірів (довжина 1920 мм, ширина 710 мм). Завдяки плануванню поличок уздовж вагона усі пасажири мають змогу зручно розміщуватись на поличках у напрямку руху. У пропонованому варіанті планування вагона всі пасажири матимуть рівні умови перебування та однаковий набір функціональних пристроїв: у кожного свій стіл, панель керування освітленням із нічним підсвічуванням, індивідуальним світильником для читання, розеткою з роз’ємом USB. Більше того, кожен пасажир матиме особистий простір — шторки дозволяють відокремити кожне місце у повноцінну «капсулу» для комфортного перебування, що дуже важливо при нічному курсуванні вагона. У перспективі можливе встановлення для кожного пасажира інтерактивної панелі для перегляду важливої інформації та розважальних програм.

Внутрішнє обладнання інтер’єру виконано з урахуванням сучасних вимог до комфортної та безпечної подорожі. Так, використано надійні металеві перегородки каркасного типу та формовані полімерні панелі. Металева стеля у вагоні пожежобезпечна, обладнана вбудованими світлодіодними світильниками.

У подальшому при розробці проєкту на вагони планується встановлення нового сучасного обладнання (система кондиціювання з індивідуальним керуванням, система екологічно чистого туалету, нове електрообладнання, опалення, водопровід, різноманітне сервісне обладнання).

Проєкт оновленого плацкартного вагона підготовлено АТ «ДНІПРОВАГОНРЕМБУД» (АТ «Дніпровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів»).