АТ «Укрзалізниця» визначило маршрути поїздів, у складі яких курсуватимуть перші 10 зі 100 нових пасажирських вагонів

Залізничні новини Переглядів: 12.11.2021, 15:00

АТ «Укрзалізниця» завершило фінальну прийомку перших 5 зі 100 нових пасажирських вагонів, придбаних за кошти державного бюджету. Ще 5 купейних вагонів компанія отримає до кінця листопада 2021 року. Вагони курсуватимуть у складі поїзда №5/6 Маріуполь — Ворохта, Рахів та включатимуться до складу поїзда №77/78 Харків — Маріуполь.

АТ «Укрзалізниця» прийняло рішення, що 10 купейних вагонів виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» — 5 купейних вагонів, які компанія вже отримала, та 5 вагонів, які отримає до кінця листопада 2021 року, — будуть курсувати на новому, найдовшому в країні маршруті, що був розроблений спеціально для нового графіка пасажирських перевезень — у складі поїзда №5/6 Маріуполь — Ворохта, Рахів. Вказаний поїзд прямує через Волноваху, Запоріжжя, Дніпро, Кам’янське, Смілу, Білу Церкву, Бердичів, Здолбунів, Львів, Івано-Франківськ, Яремче, Татарів (Буковель), Ворохту, Рахів та низку інших міст.

Крім того, нові вагони включатимуться до складу поїзда №77/78 сполученням Харків — Маріуполь.

Відправка у перший рейс поїзда №5/6 Маріуполь — Рахів з новими вагонами відбудеться 13 грудня о 08:08, акредитацію засобів масової інформації буде оголошено додатково.

Нагадаємо, у рамках договору ПАТ «КВБЗ» (Кременчук, Україна) має побудувати та поставити Укрзалізниці 51 купейний вагон, 12 спальних вагонів, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, а також 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда. У 2021 році з бюджету України виділено 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень.