АТ «Укрзалізниця» робить великий крок до відкритості та долучається до світового тренду Open Data, — Олександр Камишін

Залізничні новини Переглядів: 17.11.2021, 16:05

Укрзалізниця реалізує проєкт УЗ Open Data, який забезпечить прозорість компанії та відкритість основних даних товариства для ключових груп стейкхолдерів. Про це 17 листопада під час Міжнародного форуму інфраструктури та транспорту Mintrans Forum 2021 повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Керівник Укрзалізниці зазначив, що сьогодні компанія робить великий крок до прозорості АТ «Укрзалізниця» — долучається до світового тренду Open Data та відкриває ключові дані для стейкхолдерів. «Коли світ живе block chain, machine learning та big data, ми досі працюємо з таким об’єктом залізничної культурної спадщини, як оперативно-добовий звіт, що складається з 18 сторінок табличної інформації. Але ми стаємо прозорішими для всіх на шляху до діджиталізації, робимо значну частину цих даних відкритими і вони є доступними онлайн», — зазначив очільник Укрзалізниці.

Він також додав, що така форма оперативних звітів не лише складна для сприйняття працівниками компанії та менеджментом, а й не дозволяє швидко взаємодіяти зі ЗМІ, громадськістю та іншими групами стейкхолдерів. Тож керівник Укрзалізниці практично з перших днів своєї роботи в компанії доручив ІТ-працівникам товариства надати ті ж самі табличні дані, але в зрозумілому форматі дашборду. Таким чином в компанії з’явився перший дашборд, який мав 3 цифри й який оновлювався щоденно до 06:30.

На сьогодні дашборди Укрзалізниці містять уже значно більше оперативної звітності, яка дає повну інформацію про поточну діяльність компанії. «Ми бачимо навантаження, ми бачимо роботу локомотивів, це інформація по всіх рівнях Укрзалізниці, і вона надає повну картину про те, що відбувається в компанії», — розповів Олександр Камишін.

За його словами, інтерактивні dashboards доступні для працівників на екранах у головному офісі АТ «Укрзалізниця». Ці інформаційні панелі оновлюються щоранку та містять більше 10 ключових параметрів контролю за діяльністю товариства за минулу добу. Зокрема, це оперативні звіти з навантаження та вивантаження вагонів; обігу вантажних вагонів; кількості вагонів та локомотивів, задіяних у перевезеннях; наявності дизельного пального; проведення аукціонів та їх переможців тощо.

Оперативна аналітична інформація також публікується на офіційному сайті компанії, нею зможуть користуватися всі охочі: громадськість, співробітники, менеджмент, партнери та представники влади. В АТ «Укрзалізниця» зауважують, що проєкт УЗ Open Data є першим кроком на шляху до цифровізації компанії, яка дозволить їй бути більш сучасною та швидкою в прийнятті рішень.