Залізниця без бар’єрів: в АТ «Укрзалізниця» успішно працюють близько 11 тисяч людей з інвалідністю

Залізничні новини Переглядів: 3.12.2021, 13:00

АТ «Укрзалізниця» — одна з найбільших компаній в Україні, в якій сьогодні працює понад 232,3 тисячі людей різного віку та професій. Зокрема, у цьому великому колективі залізничників трудяться близько 11 тисяч людей з інвалідністю.

 

Цьогоріч 720 людей з інвалідністю почали працювати в АТ «Укрзалізниця». Більшість із них — працівники робітничих та інженерно-технічних професій.

АТ «Укрзалізниця», як соціально відповідальна компанія, створює умови, щоб люди, які через певні життєві обставини або захворювання мають інвалідність, могли професійно реалізуватися та почувалися соціально захищеними.

Так, Галузевою угодою між Укрзалізницею та профспілками передбачені певні соціальні гарантії для працівників з інвалідністю. Зокрема, залізничники, які стали інвалідами І, ІІ груп внаслідок нещасного випадку на виробництві на підприємствах залізничного транспорту або професійного захворювання, безкоштовно забезпечуються побутовим паливом (вугіллям). Для них також передбачені додаткові пільги при користуванні залізничним транспортом, при виході на пенсію,  на медичне страхування.

3 грудня — у Міжнародний день людей з інвалідністю — АТ «Укрзалізниця» як учасник спільноти «Бізнес без бар’єрів», створеної за ініціативи Олени Зеленської, нагадує про необхідність впровадження сучасних принципів безбар’єрності відносно своїх працівників та клієнтів. Поважати можливості інших, приймати людей такими, як вони є, робити все для того, щоб вони почувалися захищеними та могли жити повноцінним життям, є спільною метою та відповідальністю.