АТ «Укрзалізниця» презентувало бізнесу фінплан на 2022 рік

Залізничні новини Переглядів: 17.12.2021, 08:45

Топ-менеджери АТ «Укрзалізниця» в Американській торговельній палаті під час презентації щорічного дослідження «Галузевий контроль 2022» окреслили основні пріоритети проєкту фінансового плану компанії на 2022 рік. Дослідження підготували Центр транспортних стратегій та Deloitte.

«Наші дії та пріоритети повністю відповідають запиту бізнесу, що відображено в дослідженні ЦТС та Deloitte. Модернізація інфраструктури, локомотивів, вагонів, підвищення ефективності процесів та зниження корупції, анбандлінг пасажирської компанії, робота над законодавчою базою. Це все ми плануємо реалізовувати наступного року та передбачаємо у фінплані», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

За словами директора ЦТС Сергія Вовка, для ефективної трансформації Укрзалізниці потрібні послідовні рішення, які неможливо приймати без постійного менеджменту. «Доля транспортування вантажів залізницею у великих вантажовласників збільшилася за останні 5 років. Це означає, що вплив УЗ на економіку країни зростає. Разом з тим росте й конкуренція, наприклад, за рахунок розвитку водних перевезень. Тож для бізнесу важливим фактором успіху компанії є стабільність управлінської команди», — зазначив він.

За підсумками роботи у 2022 року АТ «Укрзалізниця» планує отримати 1,68 млрд грн чистого прибутку, що в 6,7 разу більше, ніж запланований аналогічний показник на 2021. «За підсумками цього року очікуємо прибуток понад 250 млн грн на противагу збитку 2020 року у 12 млрд грн, а вже в наступному році очікуємо динамічний ріст прибутку та вихід на стабільний розвиток», — зазначив директор з економіки та фінансів АТ «Укрзалізниця» Микола Іванінів.

За його словами, компанія прагне досягти прибутковості не завдяки паперовій курсовій різниці, а безпосередньо від основної діяльності, впровадження реформ та кращих практик управління підприємством.

Так, у проєкті фінансового плану Укрзалізниці на 2022 рік закладено витрати в сумі 95,115 млрд грн та доходи в сумі 101,012 млрд грн, що на 14 % та 18 % відповідно більше, ніж очікувані показники 2021 року. При цьому очікується ріст доходу від вантажних перевезень на 19 % до 82,3 млрд грн, пасажирських — на 12% до 8,17 млрд грн. Також компанія очікує на економію 500 млн грн від зниження суми оплати податку на землю.

Показник EBITDA Укрзалізниці у 2022 році очікується на рівні 20,2 млрд грн, що на 35 % вище, ніж запланований у 2021 році.

Також, за словами Миколи Іванініва, Укрзалізниця планує значне збільшення капітальних інвестицій за рахунок усіх можливих джерел. Проєкт фінплану передбачає майже 30 млрд грн таких інвестицій у наступному році, що більш ніж удвічі перевищує прогнозний показник 2021 року. Основні напрямки інвестування — будівництво, модернізація інфраструктури та оновлення рухомого складу.

Розповідаючи про план державного фінансування Укрзалізниці, він зазначив, що у фінансовому плані 2022 року закладаються бюджетні кошти в сумі 8,1 млрд грн. Із цих коштів планується направити на оновлення рухомого складу та інфраструктури. Це, зокрема, придбання пасажирських вагонів, електрифікація низки важливих дільниць, реконструкція вокзалів, платформ тощо. Також із бюджетних коштів планується направити 706 млн грн на добудову Дарницького мосту.

Представники бізнесу, які взяли участь у презентації дослідження «Галузевий контроль 2022», підтримали фінансовий план АТ «Укрзалізниця» на 2022 рік та основні напрямки капітальних інвестиції компанії.